Terlecki: w czwartek decyzja ws. terminu prezentacji Nowego Ładu

Zobacz

- Reklama -

Terlecki został zapytany we wtorek w Radiu Plus, czy to pewne, że w sobotę odbędzie się prezentacja programu PiS – Nowy Ład. „Nie jest to jeszcze w stu procentach pewne. Sytuacja epidemiologiczna jest korzystna. Jeżeli to się utrzyma w najbliższych dniach, to oczywiście trzeba będzie przyspieszać. O tym rozstrzygnie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, które jest zwołane na czwartek” – odpowiedział polityk.

„Myślę, że prezentacja jest gotowa, wszystko jest przygotowane; wystarczy decyzja, że zostaje ten plan uruchomiony i wtedy nastąpi prezentacja całego programu, a potem szczegółowe elementy w kolejnych tygodniach” – poinformował szef klubu PiS. „Tego będzie tak dużo, że zwykły słuchacz czy telewidz nie będzie w stanie tego wszystkiego spamiętać i ogarnąć, więc chodzi o to, aby potem już dokładnie objaśnić wszystkie elementy” – podkreślił Terlecki.

Dopytywany, czy jest polityczne poparcie dla Nowego Ładu ze strony PiS i koalicjantów w ramach Zjednoczonej Prawicy, Terlecki odpowiedział: „ten plan jest na tyle szeroki i też znalazły się postulaty koalicjantów, że myślę, że będzie miał poparcie wszystkich, a w każdym razie ma poparcie Prawa i Sprawiedliwości”.

„To będzie wymagało działań w Sejmie, także działań ustawowych – wszystko to przed nami. Teraz chodzi o to, żeby ten plan wielkiej ofensywy gospodarczo-społecznej na najbliższe dwa lata pokazać” – dodał wicemarszałek.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -