Trzaskowski: przejęliśmy tzw. “szpiegowo”, chcemy je przekazać naszym ukraińskim przyjaciołom

Udostępnij

“Jesteśmy na ulicy Sobieskiego, tak jak obiecywałem przejmujemy tzw. +szpiegowo+, będziemy starali się je przekazać dla naszych ukraińskich gości” – powiedział Trzaskowski.

Zaznaczył, że w tej chwili sprawdzany jest stan techniczny budynku.

“Cieszę się, że w tak symboliczny sposób możemy pokazać, że Warszawa pomaga naszym ukraińskim przyjaciołom” – mówił prezydent.

Trzaskowski 23 marca zapowiedział przejęcie nieruchomości i przekazanie jej Ukraińcom.

W budynku przy ulicy Sobieskiego 100, w którym w czasach PRL mieszkali pracownicy rosyjskiej ambasady jest ponad 100 mieszkań. Wiele lat temu budynek opustoszał i wymaga remontu. Na przestrzeni lat przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych i stołecznego ratusza podejmowali szereg prób uregulowania stanu prawnego nieruchomości na rzecz Federacji Rosyjskiej w Polsce i odpowiednio w Rosji na rzecz Polski.

Stolica zapowiadała, że zamierza przeznaczyć lokale dla rodzin z małymi dziećmi, które straciły swoje domy w wyniku trwającej od 24 lutego agresji Rosji na Ukrainę.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

Źródło:PAP

Zobacz

Inflacyjna spirala wciąż się nakręca

Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego, w sierpniu inflacja bazowa,...

Niemcy utrzymają elektrownie na węgiel brunatny. “Ten środek pozwoli złagodzić skutki wojny Putina”

Komisja Europejska zatwierdziła w poniedziałek niemiecki program utrzymania w gotowości pięciu elektrowni opalanych węglem brunatnym. Koszt programu to 450 mln euro. Elektrownie mają być wykorzystywane w wypadku niedoborów gazu ziemnego.
- Reklama -

REKLAMA