Trzaskowski: w masowych punktach szczepień zapisało się już niemal 30 tys. osób

Zobacz

- Reklama -

W czwartek wieczorem ruszyła rejestracja w masowych punktach szczepień organizowanych przez m.st. Warszawa. Punkty zostaną otwarte 14 maja o godz. 8 i będzie ich cztery, a największy powstał na Stadionie Legii.

„Rejestracja do Warszawskich Punktów Szczepień Powszechnych ruszyła. W kilkanaście godzin zapisało się w nich niemal 30 tys. osób! Co oznacza 100 proc. dawek przyznanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, ale otrzymaliśmy kolejne szczepionki z dostawami do końca maja” – napisał w piątek wieczorem w mediach społecznościowych prezydent Warszawy.

Jak przekazał, łącznie miasto dostanie ponad 80 tys. dawek. „Zachęcam, zapisujcie się dalej, są jeszcze wolne terminy. Pierwsze szczepienia już 14.05” – podkreślił we wpisie.

Szczegóły rejestracji na szczepienia są dostępne na stronie na http://warszawaszczepi.pl (jest tu przekierowanie na rządową stronę www.gov.pl/web/szczepimysie). Można rejestrować się dzwoniąc po numer 989 albo właśnie przez stronę internetową.

Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych, jest zorganizowany na Stadionie Legii (przy ul. Łazienkowskiej 3). Pozostałe trzy punkty są na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1).

Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktu szczepień. Miasto szuka również wolontariuszy do tych punktów. Można zgłosić się do pomocy w ich obsłudze. Wolontariusze zostaną zaszczepieni. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ robs/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -