Trzaskowski: W ramach projektu Campus Polska Przyszłości chcemy rozmawiać o tym, jak zmieniać Polskę

Zobacz

- Reklama -

„Projekt Campus Polska Przyszłości to powiew nowej energii. Postanowiliśmy rozmawiać z młodymi ludźmi o tym, co naprawdę dzisiaj w Polsce jest ważne, co ich nurtuje, jakie widzą możliwości wyjścia z tej trudnej sytuacji po pandemii. I to od nich właśnie czerpiemy energię, od nich jest ten powiew świeżości” – mówił Trzaskowski na konferencji prasowej we Wrocławiu poprzedzającej jego spotkanie z młodzieżą.

Podkreślił, że zainicjowany przez niego projekt będzie okazją do tego, żeby młodzież mogła się spotkać i porozmawiać m.in. o rynku pracy, walce z kryzysem klimatycznym, służbie zdrowia, edukacji i równych szansach. „To są te prawdziwe problemy, które dzisiaj trzeba będzie rozwiązywać i właśnie dlatego Campus Polska Przyszłości w ramach ruchu Wspólna Polska to jest to przedsięwzięcie, które ma pomóc nam oderwać się trochę od tej rzeczywistości, przestać patrzeć w tył, przestać komentować to co się dzieje doraźnie na polskiej scenie politycznej, a patrzeć w przyszłość, bo to jest dzisiaj najważniejsze” – przekonywał.

Trzaskowski poinformował, że do tej pory już 2,5 tys. osób zarejestrowało się na to wydarzenie. „Mamy nadzieję, że będzie ich znacznie, znacznie więcej i że to spotkanie będzie nie tylko wspaniałą przygodą, ale że przede wszystkim obudzi nas wszystkich, zwłaszcza po stronie opozycyjnej do tego, żeby patrzeć w przyszłość i naprawdę rozmawiać o tym, co nas dzisiaj wszystkich interesuje, co nas boli, jakie mamy prawdziwe problemy, jak je rozwiązywać i jak zmieniać Polskę” – mówił.

Zdaniem lidera Ruchu Wspólna Polska, dzisiaj przed naszym krajem stoi olbrzymia szansa, bo – jak mówił – ona często bierze się z kryzysu. „Szansa na rozwój, szansa na prawdziwą rewolucję jeśli chodzi m.in. o zieloną transformację, walkę z kryzysem klimatycznym. Oczywiście najważniejsze jest to, żebyśmy zapewnili odpowiednie warunki dla rozwoju dla najmłodszego pokolenia. Trzeba jednak z nimi o tym porozmawiać tak, żebyśmy wiedzieli, co jest ich największym problemem i dlatego właśnie się dzisiaj spotykamy. Po tych rozmowach określimy dokładny program Campusu” – tłumaczył.

Obecny na spotkaniu pełnomocnik Ruchu Wspólna Polska w województwie dolnośląskim, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podkreślił, że Wrocław to miasto otwarte, tolerancyjne, miasto ludzi młodych. „Wrocław to także miasto silnie obywatelskie, które bardzo mocno czuje demokrację, my ją mamy w naszym DNA, dlatego bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj gościć lidera Ruchu Wspólna Polska z tą ogólnopolską inicjatywą, skierowaną właśnie do ludzi młodych, z którymi – mam wrażenie – za mało o przyszłości Polski się rozmawia” – zauważył.

Dodał, że młodych ludzi trzeba zaangażować do wspólnego myślenia o społecznościach lokalnych i o Polsce. „Oni nam muszą powiedzieć, jakiej Polski chcą, a naszym zadaniem jest pobudzić ich do tego, żeby myśleli w mądry, patriotyczny, obywatelki sposób” – mówił.

W miniona środę Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla 1 tys. młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. W czasie spotkania jego uczestnicy mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej, czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ato/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -