Turcja: już ponad 14 tys. nowych zakażeń koronawirusem w pełni sezonu turystycznego

- Reklama -

Na początku maja wykrywano ponad 60 tys. infekcji dziennie. Dzięki wprowadzeniu rygorystycznego lockdownu 4 lipca liczba nowych infekcji wyniosła 4 418, jednak większość restrykcji w lipcu zniesiono.

Na początku lipca główna partia opozycyjna w kraju, kemalistowska Partia Ludowo-Republikańska (CHP), skrytykowała rząd za ukrywanie prawdziwej liczby zgonów wśród osób zakażonych koronawirusem, aby nie odstraszać zagranicznych turystów. Oficjalnie do tej pory w Turcji z powodu Covid-19 zmarły 50 934 osoby.

Turcy wracają do miast po 9-dniowych wakacjach, gdy wraz z zagranicznymi turystami przebywali w nadmorskich miejscowościach, gdzie noszenie maseczek i trzymanie dystansu społecznego było powszechnie ignorowane.

Mapa gęstości występowania Covid-19 w rządowej aplikacji oznaczyła na czerwono prawie całe centrum Antalyi, popularnej miejscowości turystycznej, co oznacza wysokie ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. (PAP)

jo/ tebe/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -