Tusk do TVP Info: chcę debatować z mocodawcą, czyli prezesem Kaczyńskim

Zobacz

- Reklama -

Donald Tusk spotkał się we wtorek z senatorami Koalicji Obywatelskiej. Po spotkaniu został zapytany m.in. o stanowisko polityków PiS, którzy nie widzą potrzeby organizowania debaty między nim a Jarosławem Kaczyńskim. Do rozmowy takiej Tusk wezwał prezesa PiS podczas poniedziałkowego wystąpienia w Gdańsku.

„Chyba nie wymaga ta sytuacja komentarza” – stwierdził Tusk, poproszony o skomentowanie słów rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, która na propozycję debaty zareagowała słowami: „Żeby debatować trzeba mieć z kim i o czym”.

Następnie były premier zwrócił się do reporterki TVP Info, która też próbowała zadać pytanie. „Zwrócę się do funkcjonariuszki telewizji PiS-owskiej, rządowej: ja nie będę odpowiadał na pytania tych, którzy zaangażowali się w nagonkę, bo ja wam serdecznie współczuję, ale ja mogę ewentualnie debatować i rozmawiać z mocodawcą, to znaczy z prezesem Kaczyńskim. Proszę mu przekazać ode mnie ten sygnał” – powiedział Tusk.

„Czekam od wczoraj, dziś i będę czekał każdego dnia. Stań, rozmawiaj ze mną uczciwie o tym, co jest w Polsce i nie wysyłaj nagonki” – zaznaczył, zwracając się do Jarosława Kaczyńskiego.

Do materiałów na swój temat w TVP Info i „Wiadomościach” TVP Donald Tusk nawiązywał też podczas poniedziałkowego przemówienia w Gdańsku. „Ja jestem od pewnego czasu, jak wiecie, Niemcem na pełnym etacie. Słyszałem, bo nie zawsze oglądam, ale ostatnio zajrzałem i rzeczywiście: darmowe lekcje niemieckiego codziennie o 19.30” – ironizował Tusk.

„Wiadomości” TVP od kilku tygodni w materiały na temat lidera PO wplatają fragmenty jego wypowiedzi po niemiecku, udzielonych dla jednej z telewizji naszego zachodniego sąsiada. W każdym z takich materiałów po kilka razy powtarzają się frazy: „für Deutschland” („dla Niemiec”) i „danke” („dziękuję”). Wobec byłego premiera bardzo często padają też w TVP i TVP Info zarzuty, że działa w interesie Niemiec, nie Polski. (PAP)

mkr/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -