Twitter testuje nową funkcjonalność sugerującą konta do obserwowania

Udostępnij

Platforma społecznościowa Jacka Dorseya poinformowała, że testuje właśnie na urządzeniach z systemem operacyjnym Android nową usługę „sugerowanych kont”. Obecnie, kiedy użytkownik Twittera obserwuje określone profile, na stronie wyświetla mu się krótka lista podobnych kont, które potencjalnie mogłyby go zainteresować. Serwis postanowił jednak rozbudować tę funkcjonalność.

Dzięki nowej usłudze po zaobserwowaniu przez użytkownika wybranego profilu algorytm przygotuje dla niego spersonalizowaną listę kont, które obserwują ten sam profil i są dodatkowo jakoś z nim związane, np. śledzą w serwisie konta o tej samej tematyce. I tak np. jeśli użytkownik doda do swojej listy osobę pracującą w danej organizacji, system zasugeruje mu konta osób pracujących w tym samym miejscu. Jeśli natomiast internauta polubi konto wybranego celebryty, może otrzymać listę osób deklarujących podobne zainteresowania.

Dodatkowo użytkownik nie będzie już musiał dodawać interesujących go profili do listy obserwowanych pojedynczo; Twitter umożliwi dodanie wszystkich za pomocą jednego kliknięcia. Po dodaniu całej grupy, użytkownik będzie mógł usunąć z listy indywidualne konta, których nie będzie chciał śledzić. Funkcjonalność ma ułatwić internautom zdobywanie obserwatorów i pomóc nowym użytkownikom serwisu w budowaniu sieci kontaktów.

Usługa testowana jest w tej chwili na urządzeniach z systemem Android i nie wiadomo, czy i kiedy udostępniona zostanie na sprzętach z iOS. (PAP)

jowi/ mk/

Źródło:PAP

Zobacz

Lewica składa wniosek do prezydenta, aby wycofał kandydaturę Glapińskiego na prezesa NBP

Lewica składa wniosek do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał kandydaturę Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego. Glapiński szkodzi polskiej gospodarce, polskiej złotówce i polskiej rodzinie - ocenił szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Eksperci protestują przeciw komercyjnej hodowli ośmiornic do konsumpcji

Ponad 110 organizacji broniących środowiska i dobrostanu zwierząt oraz eksperci z wielu krajów przekazali rządowi Wysp Kanaryjskich pismo, w którym ostrzegają przed negatywnym oddziaływaniem na lokalne ekosystemy pierwszej na świecie komercyjnej fermy ośmiornic hodowanych do konsumpcji w Las Palmas na Gran Canarii - poinformowała agencja EFE.
- Reklama -