U wybrzeży Wysp Owczych zabito 99 delfinów butlonosych, najwięcej od 124 lat

Udostępnij

Tradycyjne polowanie łączy się z lokalnym festiwalem, który odbywa się co roku 29 lipca. Grupa Sea Shepherd, która od lat 80. walczy o całkowity zakaz tradycyjnego polowania na Wyspach Owczych, terytorium autonomicznym Danii, udokumentowała na zdjęciach najnowszą masakrę delfinów.

Nawet część mieszkańców Wysp Owczych jest wstrząśnięta brutalnym mordowaniem delfinów, które zostały zagnane na płytkie wody u brzegów wysp, gdzie zostały dobite – pisze “Newsweek”.

Założyciel Blue Planet Society, John Hourston, powiedział w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu, że zabicie prawie 100 delfinów jest szokujące, a kraje sąsiadujące z Wyspami Owczymi powinny podjąć kroki, by definitywnie zabronić polowania na te ssaki.

Władze Wysp Owczych wprowadziły w lipcu nowy limit, zgodnie z którym wolno upolować do 500 delfinów, ale aktywiści organizacji ekologicznych i broniących delfinów są rozczarowani – pisze “Newsweek”.

Jednak lokalne władze utrzymują, że mięso zabitych wielorybów i delfinów jest ważne dla mieszkańców lokalnej wspólnoty i przyczynia się do ich dobrobytu.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Na Wall Street zamknięto najgorszy miesiąc od 2020

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację mocnych spadków głównych indeksów. Wrzesień był dla amerykańskich giełd najgorszym miesiącem od marca 2020 roku.

Rafinowane zboża mogą zwiększać ryzyko chorób serca

Wysokie spożycie rafinowanych zbóż wiąże się ze zwiększonym ryzykiem przedwczesnej choroby wieńcowej, podczas gdy jedzenie produktów pełnoziarnistych zmniejsza to ryzyko - ustalili naukowcy z Iranu.
- Reklama -

REKLAMA