Ukraina/ Enerhoatom: Rosja zaczęła przyłączać Zaporoską Elektrownię Atomową do swojej sieci

Udostępnij

„Personel Rosatomu przekazał do elektrowni specjalny program dotyczący przełączenia Zaporoskiej Elektrowni Atomowej do Krymu. Warunkiem realizacji tego programu jest uszkodzenie linii łączących Zaporoską Elektrownię Atomową z systemem energetycznym Ukrainy” – oznajmił Kotin.

Oświadczył, że w ciągu trzech dni uszkodzono trzy linie elektrowni i teraz przesyła ona energię tylko jedną linią.

Wojska najeźdźcy zajęły elektrownię w nocy z 3 na 4 marca. Pod koniec maja Kotin poinformował, że na terenie obiektu znajduje się prawie 500 rosyjskich żołnierzy, ciężki sprzęt (transportery opancerzone, czołgi, pojazdy Ural), materiały wybuchowe i “wszystko to, co nie powinno znaleźć się w elektrowni”.

Zaporoska Elektrownia Atomowa została zbudowana w latach 1980–1986 i jest największą siłownią jądrową w Europie. Przed rosyjską inwazją pracowało w niej sześć reaktorów, każdy o mocy 950 MW. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

MKiŚ: przekazano wojewodom pierwszą transzę środków na wypłatę dodatków węglowych

Pierwsza transza środków w wysokości 9,5 mld zł na wypłaty dodatków węglowych została przekazana do wojewodów; po ich zaksięgowaniu niezwłocznie trafią do gmin - poinformował w środę resort klimatu i środowiska.

Branżę retail czeka trudny okres. Słabe wyniki sprzedaży samochodów oraz RTV i AGD

Wzrost sprzedaży detalicznej pozostaje na bardzo niskim poziomie - zwraca uwagę Polski Instytut Ekonomiczny, Analitycy spodziewają się że w najbliższych miesiącach handel znajdzie się w stagnacji - głównie z powodu spadku siły nabywczej wynagrodzeń.
- Reklama -

REKLAMA