- Reklama -

Ukraina – lwowski lekarz: są przypadki, że członków rodziny kładziemy na jednym łóżku

Zobacz

- Reklama -

W obwodzie lwowskim, tak jak w reszcie kraju, zaostrza się sytuacja z koronawirusem. Według danych ministerstwa zdrowia poprzedniego dnia w regionie wykryto ponad 1300 infekcji.

Do szpitali trafiło prawie 300 chorych, a łącznie hospitalizowanych jest ponad 3 tys. pacjentów – poinformowała Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa, cytowana przez portal NV.ua. Zajętych jest ok. 68 proc. przygotowanych miejsc dla pacjentów z Covid-19 – pisze Wysokyj Zamok.

Lekarz Lwowskiego Obwodowego Klinicznego Szpitala Infekcyjnego Mychajło Riczniak podczas piątkowego briefingu na temat sytuacji epidemicznej poinformował, że w szpitalu brakuje miejsc i zdarza się, że na jedno łóżko kładzione są dwie osoby – pisze portal NV.ua.

Według przekazanych przez niego informacji w szpitalu przygotowano 200 miejsc, a w piątek rano przebywało w nim 224 pacjentów.

„Dostawiliśmy dodatkowe łóżka, ale są przypadki, kiedy mąż z żoną albo matka z córką są na jednym łóżku” – powiedział. „Miejsc praktycznie nie ma, kiedy tylko ktoś jest wypisany, na jego miejsce już kładzie się inny pacjent” – dodał.

Zaznaczył, że pacjenci trafiają do szpitala w ciężkim stanie, 70 proc. z nich wymaga terapii tlenowej. Jest wielu młodych pacjentów w wieku 35-45 lat.

Władze pracują nad przygotowaniem kolejnych miejsc dla chorych. W regionie obowiązują zaostrzone restrykcje przeciwepidemiczne.

Na Ukrainie poprzedniej doby wykryto najwięcej od początku pandemii nowych przypadków zakażeń koronawirusem – ponad 18 tys. Zmarło 326 osób, a do szpitali przyjęto ponad 4,8 tys. chorych.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -