Ukraina/ Premier Szmyhal: rozmawiałem z szefem rządu Norwegii o współpracy w sprawie dostaw gazu

Udostępnij

“Przygotowania do sezonu grzewczego. Rozmawiałem dzisiaj z premierem Norwegii o współpracy w zaopatrzeniu Ukrainy w gaz” – napisał Szmyhal na Twitterze. Wyraził wdzięczność stronie norweskiej za “gotowość do wspomożenia Ukrainy gazem” i za “całościowe poparcie” w walce z inwazją rosyjską. (https://tinyurl.com/43s8u26d).

Wcześniej w środę szef biura (kancelarii) prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Andrij Jermak powiedział, że Ukraina uważa za konieczne zakończenie “aktywnej fazy wojny” przed zimą. Wskazał na niebezpieczeństwo uderzeń rosyjskich na infrastrukturę ciepłowniczą i energetyczną kraju.

Premier Norwegii na początku lipca odwiedził Kijów i obiecał Ukrainie 10 mld euro pomocy m.in. na zakup broni, pomoc humanitarną oraz odbudowę kraju. Norwegia przekazała dotąd Ukrainie pomoc wojskową – amunicję i pociski, a także odzież wojskową oraz sprzęt ochronny. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Za niska temperatura w szkole – jakie rozwiązanie proponuje Czarnek?

Jeżeli samorządy będą celowo obniżać temperaturę w szkołach, by przejść na tryb zdalny, to będziemy występować o zarząd komisaryczny - oświadczył w sobotę minister edukacji i nauki Przemysł Czarnek.

Finlandia: Rząd wzmocnił nadzór nad gazociągiem Balticconector

Rząd nakazał wszystkim organom administracji wzmocnić środki bezpieczeństwa wokół instalacji infrastruktury krytycznej, w tym estońsko-fińskiego gazociągu Balticconnector. Są ku temu powody po wybuchach w Nord Stream – przekazała w czwartek minister finansów Annika Saarikko.
- Reklama -

REKLAMA