Ukraina/ Szef regionu: cały obwód ługański bez wody i elektryczności

Udostępnij

Hajdaj napisał na swoim kanale w Telegramie, że “cały obwód ługański pozbawiony jest wody i elektryczności, natomiast w Nowopskowie okupanci zakłócili działanie gazociągu, którym płynie gaz do obwodów ługańskiego i donieckiego”.

Dodał też, że w środę w tymczasowo okupowanym Nowopskowie Rosjanie zamknęli gazociąg „Nowopskow-Szebelinka”, który transportuje gaz do obwodów donieckiego i ługańskiego.

“Ponadto otrzymano informację o przekierowywaniu, czyli de facto kradzieży gazu z gazociągu „Sojuz” do gazociągów prowadzących na niekontrolowane przez Ukrainę terytoria obwodów ługańskiego i donieckiego” – dodał Hajdaj. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Obajtek: PGNiG planujemy przejąć na przełomie września i października

Proces przejęcia Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa przez PKN Orlen powinien się zakończyć na przełomie września i października, a Grupy Lotos na przełomie lipca i sierpnia tego roku - poinformował w poniedziałek prezes Orlenu Daniel Obajtek

Sasin: Baltic Pipe będzie przesyłać gaz kupiony również na giełdzie europejskiej

Baltic Pipe będzie przesyłać gaz kupiony również na giełdzie europejskiej. Jeszcze w tym roku w pewnej części przepustowości ten projekt zostanie uruchomiony - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
- Reklama -