Ukraina/ Zełenski: Rosja przebiła dno w światowej historii terroryzmu

Udostępnij

“To, co dzieje się teraz wokół Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, to jedna z największych zbrodni państwa-terrorysty” – powiedział Zełenski w opublikowanym wieczorem nagraniu (https://t.me/V_Zelenskiy_official/2839).

Zaznaczył, że w czwartek odnotowano kolejne rosyjskie trafienia pocisków na terenie elektrowni.

“Rosja po raz kolejny przebiła dno w światowej historii terroryzmu. Nikt więcej nie wykorzystywał elektrowni atomowej tak jawnie, by grozić całemu światu i stawiać jakieś warunki” – dodał prezydent.

Według niego na sytuację w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej “wszyscy na świecie powinni natychmiast zareagować”. “Wygonienie okupantów z terytorium (siłowni) jest w interesie świata, a nie tylko Ukrainy” – podkreślił.

“Tylko pełne wycofanie Rosjan z terytorium Zaporoskiej Elektrowni Atomowej i przywrócenie pełnej kontroli Ukrainy nad sytuacją wokół siłowni są gwarancją przywrócenia bezpieczeństwa atomowego całej Europie” – oznajmił szef ukraińskiego państwa.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Nowy, perfidny rodzaj ransomware – nie zapłacisz, nie odzyskasz

Gangi ransomware eksperymentują z nowym rodzajem ataku. Zamiast szyfrować...

Katowicki Bumech kupi węgiel energetyczny w RPA

Katowicki Bumech kupi węgiel energetyczny w Republice Południowej Afryki, aby poprzez zmieszanie go z surowcem produkowanym we własnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, zwiększyć ilość węgla oferowanego branży energetycznej w Polsce – wynika z komunikatu spółki.
- Reklama -

REKLAMA