Ukraina: Zełenski zaproponował Bidenowi trójstronne rozmowy z Putinem

Udostępnij

„Prezydent Zełenski zaproponował prezydentowi Bidenowi – i myślimy, że może to zadziałać – przeprowadzenie trójstronnego spotkania z Putinem w najbliższym czasie. Możliwe, że przez łącze wideo” – powiedział Jermak na kanale na YouTube think tanku Atlantic Council.

„Na razie czekamy na reakcję – wydaje mi się, że strony rosyjskiej – ale mogę powiedzieć, że nasi amerykańscy partnerzy wykazali pewne zainteresowanie naszą propozycją” – podkreślił najbliższy współpracownik Zełenskiego, cytowany w piątek przez portal Ukraińska Prawda.

Serwis pisze, że rozmowy miałyby dotyczyć deeskalacji militarnego napięcia spowodowanego koncentracją rosyjskich wojsk przy ukraińskich granicach.

Portal zaznacza, że nie wiadomo, kiedy Zełenski przekazał taką propozycję Bidenowi. Przypomina, że ostatnia rozmowa obu prezydentów odbyła się 3 stycznia, przed negocjacjami delegacji USA i Rosji w Genewie.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP

Zobacz

Media: cena gazu w Niderlandach jest najwyższa w UE

Holandia ma najwyższą cenę gazu ze wszystkich krajów Unii Europejskiej - informuje program Nieuwsuur. Holenderskie gospodarstwa domowe płaciły ostatnio za ten surowiec ponad dwa razy więcej niż przeciętne gospodarstwo w UE.

Ocieplenie klimatu sprawia, że u żółwi morskich przychodzą na świat prawie same samiczki

Spektakularny przykład tego, jak jedno zaburzenie w przyrodzie powoduje kolejne, zaobserwowali naukowcy badający żółwie morskie na Florydzie. Wyjątkowo wysokie temperatury sprawiają, że przychodzące na świat młode to niemal wyłącznie samice.
- Reklama -

REKLAMA