USA: Boeing obniża prognozy na najbliższe 20 lat dot. zapotrzebowania na nowe samoloty

Udostępnij

Połowa z nowych samolotów – według szacunków firmy – zastąpi maszyny starsze, 75 proc. z przewidywanych ponad 41 tys. samolotów stanowić będą te wąskokadłubowe.

Nowe szacunki nie uwzględniają rynku rosyjskiego z powodu wojny na Ukrainie i niepewności, kiedy producenci będą mogli ponownie sprzedawać samoloty rosyjskim przewoźnikom. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Boże Narodzenie bez lampek? “Trzeba oszczędzać”

W związku z kryzysem energetycznym miasta i gospodarstwa domowe powinny zrezygnować z oświetlenia świątecznego w czasie Bożego Narodzenia, domaga się Jurgen Resch, szef organizacji ochrony środowiska Deutsche Umwelthilfe. Być może wystarczy jedno oświetlone drzewo świąteczne na miasto.

Rurociągi Nord Stream mogły zostać uszkodzone w wyniku ataków ukierunkowanych

Rurociągi Nord Stream mogły zostać uszkodzone w wyniku ataków ukierunkowanych – informuje dziennik „Tagesspiegel”. Po tym, jak w poniedziałek wieczorem wykryto wyciek z NS2 na duńskich wodach terytorialnych, także rzecznik Nord Stream 1 poinformował o szybkim i „poważnym spadku ciśnienia” w obydwu rurociągach. Zdaniem przedstawicieli rządu federalnego, nie jest to zbieg okoliczności.
- Reklama -

REKLAMA