USA: Departament Stanu będzie monitorował śledztwo w sprawie śmierci białoruskiego działacza

Udostępnij

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział także dziennikarzom na briefingu, że Stany Zjednoczone “potępiają w najostrzejszych słowach trwające brutalne represje wobec białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego” ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki.

Powieszone ciało 26-letniego Szyszoua znaleziono w jednym z kijowskich parków we wtorek rano. Dzień wcześniej o jego zaginięciu poinformował Białoruski Dom na Ukrainie. Pomaga on Białorusinom uciekającym z ojczyzny przed prześladowaniami. Jak podano, mężczyzna najprawdopodobniej wyszedł rano pobiegać i nie wrócił do domu.

Jako dwie główne potencjalne przyczyny śmierci białoruskiego aktywisty śledczy badają samobójstwo i zabójstwo upozorowane na samobójstwo – poinformowała ukraińska policja. Znajomi Szyszoua deklarują, że nie wierzą w to, że odebrał sobie życie. (PAP)

jo/ ap/

Źródło:PAP

Zobacz

Tauron: blok energetyczny w Jaworznie czasowo odstawiony z powodu czyszczenia kotła i odżużlacza

Blok energetyczny o mocy 910 megawatów w Jaworznie został czasowo odstawiony w związku z koniecznością przeprowadzenia pełnego procesu oczyszczenia kotła oraz odżużlacza; jednostka wznowi produkcję energii jeszcze w tym tygodniu - poinformowała Grupa Tauron, do której należy blok.

Ropa naftowa w poniedziałek rano w Europie drożeje

W poniedziałek ok. godz. 8.15 ropa naftowa Brent na londyńskiej giełdzie drożeje o 0,67 proc., do 95,56 dol. za baryłkę. W górę idą też notowania ropy naftowej WTI o 0,63 proc. do 89,57 dol. za baryłkę.
- Reklama -

REKLAMA