USA: Departament Stanu będzie monitorował śledztwo w sprawie śmierci białoruskiego działacza

- Reklama -

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price powiedział także dziennikarzom na briefingu, że Stany Zjednoczone „potępiają w najostrzejszych słowach trwające brutalne represje wobec białoruskiego społeczeństwa obywatelskiego” ze strony reżimu Alaksandra Łukaszenki.

Powieszone ciało 26-letniego Szyszoua znaleziono w jednym z kijowskich parków we wtorek rano. Dzień wcześniej o jego zaginięciu poinformował Białoruski Dom na Ukrainie. Pomaga on Białorusinom uciekającym z ojczyzny przed prześladowaniami. Jak podano, mężczyzna najprawdopodobniej wyszedł rano pobiegać i nie wrócił do domu.

Jako dwie główne potencjalne przyczyny śmierci białoruskiego aktywisty śledczy badają samobójstwo i zabójstwo upozorowane na samobójstwo – poinformowała ukraińska policja. Znajomi Szyszoua deklarują, że nie wierzą w to, że odebrał sobie życie. (PAP)

jo/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -