USA: Facebook ponownie broni się przed oskarżeniami Bidena

- Reklama -

Zdaniem szefów Facebooka fakty mówią co innego. „Dane pokazują, że 85 proc. użytkowników Facebooka w USA było lub chce być zaszczepionych przeciwko Covid-19” – napisał na swoim blogu wiceprezes Facebooka Guy Rosen.

„Celem prezydenta Bidena było zaszczepienie 70 proc. Amerykanów do 4 lipca. To nie wina Facebooka, że cel ten nie został osiągnięty” – podkreślił Rosen.

W piątek Biden powiedział, że media społecznościowe, jak np. Facebook, „zabijają ludzi”, zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga prezydenta USA na temat tych mediów.

„Oni zabijają ludzi…popatrzcie, jedyna pandemia, jaką mamy, to ta wśród niezaszczepionych” – powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu, odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.

W pierwszym oświadczeniu po tych zarzutach Facebook bronił się wskazując, że wprowadził zasady, mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza „wiarygodnych informacji” na te tematy. (PAP)

zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -