USA i W. Brytania chcą pomóc Indiom, gdzie kolejny raz dzienna liczba zakażeń przekroczyła 330 000

Zobacz

- Reklama -

„Zastanawiamy się, co możemy zrobić, aby pomóc i wesprzeć ludność Indii” – powiedział w piątek brytyjskim mediom Johnson, określając Indie jako świetnego partnera i wyjaśniając, że pomoc może obejmować zapewnienie respiratorów i leków.

W ciągu ostatniej doby, drugiej z rzędu, całkowita liczba zakażeń w Indiach w ciągu nocy była wyższa niż kiedykolwiek odnotowano na całym świecie od początku pandemii w zeszłym roku i wyniosła 332 730.

Do pomocy Indiom włączają się też USA. Dr Anthony Fauci, główny doradca medyczny administracji prezydenta Joe Bidena ds. pandemii, powiedział, że Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom współpracują ze swoim odpowiednikiem w Indiach, aby zapewnić wsparcie techniczne i pomoc.

„To tragiczna sytuacja, w której staramy się pomóc w każdy możliwy sposób” – powiedział Fauci podczas briefingu w Białym Domu na temat koronawirusa. „W Indiach mają sytuację, w której pojawiły się warianty (koronawirusa). Nie określiliśmy jeszcze w pełni tych wariantów i zależności między zdolnością szczepionek do ochrony przed nimi. Ale zakładamy wyraźnie, że Indie potrzebują szczepionek” – podkreślił.

Z kolei koordynator Białego Domu ds. koronawirusa Jeff Zients, powiedział, że USA są zobowiązane do dzielenia się zapasami szczepionek” i „wraz ze wzrostem naszego zaufania do naszych dostaw zbadamy te opcje”. (PAP)

jo/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -