USA: Obama odwołał gigantyczną imprezę urodzinową ze względu na pandemię

- Reklama -

„W związku z rozprzestrzenianiem się nowego wariantu Delta w ostatnich tygodniach, prezydent i pani Obama zdecydowali znacząco zmniejszyć skalę wydarzenia, ograniczając je tylko do rodziny i bliskich przyjaciół” – ogłosiła rzeczniczka Hannah Hankins w oświadczeniu.

Obama w środę kończy 60 lat i pierwotnie planował świętować jubileusz w towarzystwie niemal 500 gości w swojej wartej prawie 12 mln dolarów nowej posiadłości na wyspie Martha’s Vineyard w stanie Massachusetts. Jak donosi „New York Times”, część zaproszonych gości była już w drodze do nadmorskiego kurortu w chwili, kiedy były prezydent odwołał imprezę.

Wśród zaproszonych był m.in. aktor George Clooney i reżyser Steven Spielberg, a koncert miał zagrać rockowy zespół Pearl Jam.

Według „NYT” Obamowie początkowo planowali imprezę pomimo pogarszającej się sytuacji sanitarnej w kraju, wymagając od uczestników szczepienia przeciwko Covid-19 i poddania się testom. „Ale kiedy to było planowane, sytuacja była inna. A więc odpowiedzieli na zmieniające się okoliczności” – powiedział dziennikowi były doradca prezydenta David Axelrod.

W USA notuje się obecnie średnio ponad 90 tys. nowych przypadków Covid-19 każdego dnia, co stanowi wzrost o 50 proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia i ponad 100 proc. w stosunku do okresu sprzed dwóch tygodni. Do 411 wzrosła też średnia liczba zgonów, a także hospitalizacji. Niemal wszystkie ciężkie przypadki dotyczą osób niezaszczepionych.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -