USA: zniszczone domy, zerwane linie energetyczne po przejściu tornado na przedmieściach Chicago

PAP
PAP 2 min czytania

Przed północą tornado nawiedziło gęsto zaludnione przedmieścia Chicago. Największe zniszczenia wystąpiły w miejscowościach Naperville i Woodridge. Żywioł uszkodził tam ponad 175 domów i parkujące na ulicach samochody, powalił drzewa. Odnotowano przerwy w dostawie prądu. Doszło też do wycieków gazu.

Według rzeczniczki władz Chicago Lindy LaCloche, na którą powołuje się AP, w Naperville co najmniej pięć osób z obrażeniami przewieziono do szpitali. Jedna kobieta znajduje się w stanie krytycznym.

Zdaniem przedstawicieli władz Woodridge tornado zniszczyło co najmniej 75 budynków, a ocena szkód nadal trwa. Nie było doniesień o poważnych obrażeniach, ale mieszkańców wezwano do unikania obszaru z powodu powalonych linii energetycznych i drzew.

Meteorolog Krajowej Służby Pogodowej Matt Friedle w Romeoville w stanie Illinois zapowiedział badanie szkód, aby określić siłę tornada i jego drogę. Jego zdaniem prawdopodobnie ta sama burza przetoczyła się przez Naperville, Woodridge i Darien. Mogła też spowodować szkody w Burr Ridge, około 32 km na południowy zachód od Chicago.

“Jeśli nie było ofiar śmiertelnych – a nie było żadnych – jest to świetna wiadomość, biorąc pod uwagę liczbę ludności w tym rejonie, poziom zniszczeń i porę dnia, po godzinie 23, kiedy wielu ludzi może już spać” – przekonywał Friedle.

Silne burze nawiedziły także północno-zachodnią Indianę i inne części Środkowego Zachodu. W Iowa większość szkód stwierdzono na obszarach wiejskich w pobliżu miasta Bernard. Nikt nie został ranny.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ akl/

- Reklama -

Polska scena fintechowa: Odkrywając potencjał współpracy międzynarodowej

Fundacja FinTech Poland opublikowała raport „How to do fintech in Poland”, który jest przewodnikiem dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych fintechem w

4 min czytania

Robert Rogalski Business Developmenet Managerem Dell Technologies w TD Synnex

TD SYNNEX poinformował dziś o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – Dell Technologies Robertowi Rogalskiemu, posiadającemu 26-letnie doświadczenie w branży

3 min czytania