USA: tysiące lotów odwołanych i opóźnionych z powodu pogody, braków kadrowych i problemów z infrastrukturą

PAP
PAP 2 min czytania

Połączenie trudnych warunków pogodowych, braków kadrowych i problemów z infrastrukturą sprawiło, że główni przewoźnicy mają trudności z nadążeniem za wzrostem liczby podróżnych.

Według danych monitorującej rejsy FlightAware w piątek w USA opóźnionych zostało prawie 9000 lotów, a kolejne 1500 lotów zostało odwołanych. W sobotę odwołano ponad 850 lotów. Wczesnym rankiem w niedzielę odwołano już ponad 600 lotów.

Zbiega się to z przypadającym na ten dzień w USA Dniem ojca i federalnym świętem, upamiętniającym koniec niewolnictwa Juneteenth, kiedy dochodzi do nasilenia podróży.

Zgodnie z statystykami Administracji ds. Bezpieczeństwa w Transporcie (TSA), w miniony piątek podróżowało samolotami najwięcej ludzi w 2022 roku. Lotniska nie były tak zatłoczone od Święta Dziękczynienia w 2021 roku. Przez punkty kontroli bezpieczeństwa na lotniskach przewinęło się 2 438 784 osób, najwięcej od 28 listopada minionego roku.

„Gwałtowny wzrost liczby podróżnych nie mógł przyjść w gorszym momencie dla amerykańskich linii lotniczych. Połączenie trudnych warunków pogodowych, braków kadrowych i problemów z infrastrukturą sprawiło, że główni przewoźnicy mają problemy z nadążaniem za wzrostem liczby pasażerów” – zauważyła CNN.

Dodała, że wzrost liczby opóźnionych i odwołanych lotów następuje zaledwie w dzień po tym, gdy minister transportu USA Pete Buttigieg spotkał się z dyrektorami generalnymi linii lotniczych, aby przedyskutować metody poprawy sytuacji przed kolejnym zwiększeniem liczby podróży spodziewanym w weekend święta 4 lipca.

- Reklama -

Kolejny obowiązek przewoźników – pakiet mobilności znów daje o sobie znać

Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku. Chodzi o przepis, wprowadzający konieczność zgłoszenia

3 min czytania

OZE rośnie w siłę. Mikroinstalacje mają już moc 9,3 GW

Wolumen energii elektrycznej wprowadzonej do sieci z mikroinstalacji wyniósł w 2022 roku prawie 5,8 TWh, co oznacza wzrost o 109

1 min czytania