Ustępujący prezydent Iranu: nie powiedzieliśmy ludziom części prawdy

- Reklama -

„To, co powiedzieliśmy ludziom, nie było sprzeczne z rzeczywistością, ale nie powiedzieliśmy ludziom części prawdy” – powiedział Rowhani podczas swojego ostatniego posiedzenia gabinetu w roli prezydenta. „Ponieważ nie uznałem tego za przydatne i bałem się, że zaszkodzi jedności narodowej” – stwierdził.

„Jeśli mamy wady, przepraszamy ludzi i prosimy ich o przebaczenie i miłosierdzie” – dodał.

Nie wyjaśnił, o jaką sprawę chodziło, ale agencja AP przypomina, że podczas jego rządów siły zbrojne w rezultacie „katastrofalnego błędu” ludzkiego w okresie zwiększonych napięć z USA zestrzeliły samolot ukraińskich linii lotniczych Ukraine International Airlines ze 176 osobami na pokładzie. Władze Iranu przyznały się do zestrzelenia boeinga dopiero po trzech dniach.

Przeprowadzone w czerwcu wybory prezydenckie wygrał ultrakonserwatysta Ebrahim Raisi. Rowhani funkcję głowy państwa sprawował dwie czteroletnie kadencje, w związku z czym nie mógł już startować w wyborach.

Nowy prezydent Iranu ma zostać zaprzysiężony w czwartek. (PAP)

kib/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -