W. Brytania: kurs euro do USD najniższy od początku istnienia waluty eurostrefy

Udostępnij

Dolar tymczasem umocnił się po serii decyzji Fed; bank centralny Ameryki podniósł kilkakrotnie stopy procentowe, starając się opanować inflację i zacieśnić politykę monetarną.

Ponadto wzrost kursu dolara oznacza, że na rynku pojawiła się awersja do ryzyka i inwestorzy unikają ryzykowanych aktywów i walut – wyjaśnia Reuters.

Szef banku centralnego Niemiec Joachim Nagel wezwał Europejski Bank Centralny (EBC) do podniesienia stóp procentowanych, ze względu na inflację, która zapewne utrzyma się na wysokim poziomie jeszcze w 2023 roku.

Jak pisze Reuters, do spadku notowań euro przyczyniła się też informacja o tym, że Rosja wstrzyma na trzy dni dostawy gazu do Europy poprzez gazociąg Nord Stream 1. Inwestorzy obawiają się, że postępowanie Rosji pogłębi jeszcze kryzys energetyczny.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

BGK i japoński bank JBIC nawiązały współpracę

Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Japan Bank for International Cooperation (JBIC) nawiązały współpracę w celu zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Europy - poinformował w środę BGK. Zamierzeniem partnerów jest też wsparcie odbudowy Ukrainy - dodał BGK.

Złoty kontynuuje spadki

Złoty we wtorek tracił wobec wszystkich głównych walut. Strata wobec euro wyniosła 0,51 proc., a za wspólną walutę około godziny 17.20 trzeba było zapłacić 4,73 zł.
- Reklama -

REKLAMA