W ciągu doby w Hiszpanii zmarło 218 osób zainfekowanych koronawirusem, w Portugalii – 15

Zobacz

- Reklama -

We wtorkowym komunikacie hiszpańskie ministerstwo zdrowia podało, że podczas ostatnich 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła w tym kraju o 218, do poziomu 34 210.

Resort zdrowia sprecyzował, że w czasie poprzedniej doby potwierdzono też 13 873 przypadki infekcji koronawirusem, co oznacza, że łącznie w Hiszpanii zanotowano już 988 322 przypadki zakażenia.

Wtorek w kilku wspólnotach autonomicznych Hiszpanii stał pod znakiem protestów pracowników służby zdrowia, domagających się poprawy warunków pracy i zwiększenia etatów w szpitalach w związku z nasileniem się epidemii.

Z kolei w Barcelonie przed południem protestowało kilkuset studentów, żądających zniesienia restrykcji epidemicznych, które utrudniają naukę na uczelniach wyższych.

Podczas ostatnich 24 godzin nieznaczny spadek dynamiki infekcji SARS-CoV-2 i zgonów na Covid-19 zanotowano w Portugalii, gdzie liczba zmarłych po zakażeniu koronawirusem wzrosła o 15, do poziomu 2213, a zainfekowanych o 1876, do 103 736.

We wtorek wieczorem szef MSW Eduardo Cabrita wezwał mieszkańców Portugalii do ścisłego przestrzegania zaleceń władz sanitarnych “w związku z niekontrolowanym nasileniem się epidemii” i ograniczeniami szpitali w przyjmowaniu nowych pacjentów.

Przedstawiciel socjalistycznego rządu zapowiedział, że w sytuacji dalszego pogorszenia się sytuacji epidemicznej gabinet Antonia Costy może zdecydować się na kolejne obostrzenia, w tym na obejmowanie kordonem sanitarnym najbardziej dotkniętych epidemią gmin w kraju.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -