W Europie ceny gazu spadają w miarę zapełniania magazynów tego paliwa

Udostępnij

Gaz przechowywany w magazynach w całej Europie przekroczył normę jak na tę porę roku – magazyny są obecnie zapełnione w 72 proc., podczas gdy średnia za poprzednie 5 lat wyniosła 70,1 proc.

Kraje w Europie spieszą się z uzupełnianiem zapasów gazu przed zimowym szczytem zapotrzebowania na to paliwo. Aby osiągnąć cel UE importowała znacznie więcej skroplonego gazu ziemnego niż zwykle.

Pod koniec lipca koncern Gazprom ograniczył dostawy gazu z Rosji do Europy gazociągiem Nord Stream 1 do 20 proc. jego przepustowości, powołując się na problemy z działaniem turbin. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Nie z każdej mąki będzie chleb… Branża piekarniczą ściskana jak w imadle

Zaległości branży zajmującej się produkcją wyrobów piekarskich i mącznych wobec kontrahentów wzrosły w ciągu ostatniego roku o prawie 10,5 proc. do 0,5 mld zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Kończy się era dominacji rosyjskiej w sferze gazu

Kończy się era dominacji rosyjskiej w sferze gazu; dzisiaj rozpoczynamy nową epokę - suwerenności energetycznej, wolności energetycznej i zwiększonego bezpieczeństwa - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości otwarcia gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (woj. zachodniopomorskie).
- Reklama -

REKLAMA