W Krakowie rusza budowa pierwszej sieci 5G opartej o polską technologię firmy IS-Wireless

- Reklama -

Projekt zrealizuje firma IS-Wireless we współpracy z inkubatorem technologicznym Deutsche Telekom Hubraum.

Porozumienie firmy IS-Wireless z inkubatorem Hubraum dotyczy zbudowania sieci kampusowej 5G – poinformowano w opublikowanym w środę komunikacie. Jak podano, cała infrastruktura telekomunikacyjna powstanie w showroomie Fabryki Przyszłości hub4industry w ASTOR Robotics Center, gdzie Deutsche Telekom realizuje projekty związane z robotyzacją i automatyzacją produkcji.

„Jeszcze tego lata rozpocznie się w Krakowie pilotaż sieci 5G zbudowanej w oparciu o naszą autorską technologię” – powiedział cytowany w komunikacie prezes IS-Wireless Sławomir Pietrzyk. Jak wskazał „będzie to rozwiązanie dedykowane do pracy w sieciach kampusowych, ze specjalnym uwzględnieniem potrzeb wynikających z zastosowań w Przemyśle 4.0”.

Zdaniem Pietrzyka krakowski projekt „to ważny moment dla rozwoju sieci 5G w Polsce”.

Zbudowana przez IS-Wireless sieć powstanie w oparciu o otwarty model Open RAN, który pozwala uczestniczyć w procesie budowy znacznie większej liczbie podmiotów. Open RAN przełoży się również na większe bezpieczeństwo sieci, gdyż będzie ona opierała się o otwarte standardy i nie będzie uzależniona od jednego dostawcy.

Sieć zbudowana we współpracy z Hubraum, jak podano w komunikacie, będzie składała się z części radiowej zbudowanej w architekturze Open RAN dostarczonej przez IS-Wireless oraz części szkieletowej 5G Core od T-Mobile. (PAP)

mfr/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -