W łódzkim zoo urodziła się panda mała; to gatunek zagrożony wyginięciem

Udostępnij

To kolejny potomek 9-letniej Ofelii i 4-letniego Otella. Ich pierwsze dziecko urodziło się dwa lata temu. Była to samiczka Lavinia, która w ubiegłym roku wyjechała do zoo w Pilźnie. Kolejne młode tej pary przyszło na świat 22 czerwca.

“Nasza radość jest tym większa, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem. Największym problemem w przypadku pand małych jest niszczenie siedlisk. Wylesianie prowadzi do tworzenia się izolowanych grup, które nie mają możliwości przemieszczania się oraz wymiany genów. Istotnym problemem są także polowania i nielegalny handel osobnikami odłowionymi z natury” – wyjaśniła Hołysz.

Nie jest jeszcze znana płeć zwierzaka. Maluch jeszcze nie widzi, ale wkrótce ma otworzyć oczy. Większość czasu spędza z mamą w budce.

“Ofelia przenosi go czasami w inne miejsce. To charakterystyczne dla tego gatunku, że co jakiś czas zmieniają gniazdo” – dodała opiekunka pand.

Prawdopodobnie pod koniec wakacji maluch zacznie samodzielnie wędrować po wybiegu i wówczas będzie można go zobaczyć. W tej chwili na wybiegu pand można za to wypatrywać Otella i Ofelię. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

E-petrol: ceny paliw w hurcie rosną. Jak to wpłynie na ceny na stacjach?

Ceny na stacjach benzynowych mogą wzrosnąć wraz z drożejącymi paliwami w hurcie - wynika z raportu analityków e-petrol.

Sala konferencyjna w Toruniu – jak wybrać najlepszą?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wynajmu sali konferencyjnej?...
- Reklama -

REKLAMA