W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego IPN uczci jego bohaterów

- Reklama -

Prezes IPN dr Karol Nawrocki odda hołd Powstańcom 1 sierpnia o godz. 17 przy Pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oraz o godz. 18.30 przy kurhanie – w którym znajdują się prochy ponad 50 tys. mieszkańców stolicy poległych w Powstaniu Warszawskim – na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli. Następnie weźmie udział w modlitwie międzyreligijnej przy pomniku „Polegli-Niepokonani”. „W całym kraju Oddziały IPN podejmą inicjatywy upamiętniające Powstanie oddaniem hołdu w miejscach pamięci oraz różnymi inicjatywami edukacyjnymi: gra miejska, koncerty czy wykłady” – czytamy w informacji.

Archiwum IPN w Warszawie zorganizuje grę miejską Action Track „Miłość i walka w powstańczej Warszawie”. Scenariusz przygotowano na kanwie losów Ewy i Jerzego Stolarskich oraz powstańczej historii Śródmieścia Południowego. „Opowieść dotyczy młodych żołnierzy Armii Krajowej, którzy postanowili walczyć za ojczyznę, a jednocześnie nie zapomnieli o łączącej ich miłości. Gra prowadzi ulicami Warszawy, na które można będzie spojrzeć z innej perspektywy, sprawdzając swoją wiedzę dotyczącą Powstania Warszawskiego” – podał IPN.

W trakcie spaceru będzie można zapoznać się, między innymi, z ciekawymi dokumentami z archiwum rodzinnego Ewy i Jerzego. Gra rozpocznie się przy ul. Nowogrodzkiej 6a. Warunkiem udziału w zabawie jest instalacja darmowej aplikacji Action Track (dostępna w Google Play i AppStore) na telefonie oraz zeskanowanie QR-code. Szczegóły dostępne będą 1 sierpnia na profilu Fb Archiwum IPN: https://www.facebook.com/archiwumipn/. Gra będzie dostępna od 1 sierpnia do 2 października 2021 roku. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

oloz/ pat/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -