W Rosji znów w ciągu doby zmarło na Covid-19 blisko 800 osób

- Reklama -

Wysoki poziom śmiertelności utrzymuje się w Rosji od ponad 3 tygodni. W środę sztab informował o 798 zmarłych pacjentach. Ogółem – według danych sztabu rządowego – zmarło od początku pandemii 156 977 osób. Nadal wysoki jest dobowy przyrost zakażeń: w ciągu minionej doby wykryto 23 270 nowych zachorowań, więcej niż dzień wcześniej, gdy było ich 22 420.

Covid-19 zbiera żniwo, szczepienia wciąż niewystarczające

Wśród wysokiej liczby zgonów trwa w Rosji kampania szczepień. Zaszczepiło się dotąd ok. 21,5 mln Rosjan; populacja Rosji sięga ok. 146 mln.

Naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa powiedziała w środę, że około 20 mln obywateli zaszczepiło się preparatem Sputnik V, około 1 mln – szczepionką EpiVacCorona i około 300 tysięcy – szczepionką CoviVac.

Władze blokują coraz więcej stron internetowych oferujących sprzedaż fałszywych zaświadczeń o szczepieniu. Jak podał w czwartek dziennik „Izwiestija”, do tej pory regulator internetu, urząd Roskomnadzor, zablokował blisko tysiąc takich stron, z czego ponad 900 w lipcu br. Wcześniej, wiosną br. regulator blokował niewiele takich ogłoszeń – około dziesięciu w miesiącu.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -