W Rosji znów w ciągu doby zmarło na Covid-19 blisko 800 osób

Udostępnij

Wysoki poziom śmiertelności utrzymuje się w Rosji od ponad 3 tygodni. W środę sztab informował o 798 zmarłych pacjentach. Ogółem – według danych sztabu rządowego – zmarło od początku pandemii 156 977 osób. Nadal wysoki jest dobowy przyrost zakażeń: w ciągu minionej doby wykryto 23 270 nowych zachorowań, więcej niż dzień wcześniej, gdy było ich 22 420.

Covid-19 zbiera żniwo, szczepienia wciąż niewystarczające

Wśród wysokiej liczby zgonów trwa w Rosji kampania szczepień. Zaszczepiło się dotąd ok. 21,5 mln Rosjan; populacja Rosji sięga ok. 146 mln.

Naczelna lekarz sanitarna Rosji Anna Popowa powiedziała w środę, że około 20 mln obywateli zaszczepiło się preparatem Sputnik V, około 1 mln – szczepionką EpiVacCorona i około 300 tysięcy – szczepionką CoviVac.

Władze blokują coraz więcej stron internetowych oferujących sprzedaż fałszywych zaświadczeń o szczepieniu. Jak podał w czwartek dziennik “Izwiestija”, do tej pory regulator internetu, urząd Roskomnadzor, zablokował blisko tysiąc takich stron, z czego ponad 900 w lipcu br. Wcześniej, wiosną br. regulator blokował niewiele takich ogłoszeń – około dziesięciu w miesiącu.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ tebe/

Źródło:PAP

Zobacz

KE zaakceptowała zmiany w polskim programie pomocy publicznej dla firm w związku z wojną na Ukrainie

Komisja Europejska zaakceptowała w czwartek zmiany zgłoszone przez Polskę w programie pomocy publicznej dla firm w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Modyfikacja dotyczy m.in. zwiększenia budżetu planu wsparcia o 5,1 mld euro (24,5 mld złotych).

Protonowa synapsa może odmienić sztuczną inteligencję

Zespół z MIT opracował synapsę, opartą na transporcie protonów, która obok ogromnej prędkości zapewnia oszczędność energii. Według twórców rozwiązania może to oznaczać początek nowej ery analogowej sztucznej inteligencji - znacznie potężniejszej, niż obecnie symulowana w zwykłych komputerach.
- Reklama -

REKLAMA