Wall Street kończy sesję na lekkich plusach

Zobacz

- Reklama -

Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,03 proc., do 34.323,05 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,19 proc., do 4.195,99 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 0,59 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.738,00 pkt.

„Wiadomości o ożywieniu w USA są bardzo zachęcające. Ciekawe jest to, że niektóre segmenty rynku nadal jeszcze mogą nie uwzględniać w pełni ożywienia w wycenach. Składa się na to niska zmienność, spadające rentowności papierów skarbowych w USA i niskie wolumeny obrotów” – powiedział dyrektor zarządzający Goldman Sachs Chris Hussey.

„W dalszym ciągu spodziewamy się mocnego odbicia w gospodarce w 2021 roku, z niskimi stopami proc. i umiarkowanie rosnącą inflacją. Takie otoczenie powinno faworyzować większość globalnych rynków akcji, zwłaszcza te giełdy i sektory, które są najmocniej związane ze wzrostem gospodarczym” – dodał Scott Wren starszy strateg rynków globalnych z Wells Fargo.

Na potwierdzenie jego słów w środę liderami wzrostów były właśnie akcje spółek związanych z otwieraną ponownie gospodarką.

Akcje Forda rosły ponad 8 proc. po zapowiedzi, że koncern zwiększy swoje zaangażowanie w produkcję samochodów elektrycznych do 30 mld USD do 2025 roku.

Royal Caribbean zwyżkował 4 proc. po tym, jak operator linii wycieczkowej otrzymał zgodę na rozpoczęcie rejsów testowych z pasażerami-ochotnikami. Od początku tygodnia akcje tej spółki zyskały już ponad 11 proc. Jego konkurent Carnival Corp. wzrósł prawie 3 proc.

Akcje Amazona rosły 0,2 proc. Korporacja przejmie za 8,45 mld USD spółkę produkującą i dystrybuującą filmy Metro-Goldwyn-Mayer Studios.

Dick’s Sporting Goods zwyżkował o 16,5 proc. po tym, jak spółka podała, że zysk na akcję wyniósł w pierwszym kwartale 3,41 USD wobec oczekiwanych 1,12 USD.

Akcje Urban Outfitters rosły o 14 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 54 centy wobec oczekiwanych 17 centów.

Nordstrom szedł w dół 6 proc. po gorszych od oczekiwań wynikach kwartalnych. Strata spółki na akcję wyniosła 1,05 USD wobec oczekiwanych 57 centów.

Notowania Capri Holdings rosły o 2,5 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 38 centów vs konsensus rynkowy w wysokości 2 centów.

Abercrombie & Fitch szły w górę o 14 proc. Spółka podała, że jej zysk na akcję wyniósł 67 centów wobec oczekiwanych 38 centów.

Zscaler zwyżkował o 12 proc. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 15 centów, a analitycy prognozowali 7 centów. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -