Wall Street zaczął nowy tydzień od niewielkich spadków

Udostępnij

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,20 proc. i wyniósł 31.438,26 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,30 proc. i wyniósł 3.900,11 pkt.

Nasdaq Composite spadł o 0,78 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.517,42 pkt.

Główny amerykański strateg giełdowy Morgan Stanley Michael Wilson powiedział, że S&P 500 może wzrosnąć o kolejne 5-7 proc. ponieważ złagodzenie rentowności i spadające ceny ropy rozwieją pewne obawy związane z uporczywie wysoką inflacją.

Mimo to strateg, który jest jednym z największych niedźwiedzi na Wall Street, powiedział, że wytchnienie dla akcji będzie tymczasowe, zanim S&P 500 ponownie pójdzie w dół.

“Rynki akcji mają tendencję do +dołka+ na 2-3 tygodnie przed dniem korekty zysków, jednak te ostatnie nawet nie okazały się ujemne” – wskazali stratedzy Morgan Stanley i dodali, że początek notowania przez spółki zmniejszających się zysków na akcję może być widoczny w III kw.

Susannah Streeter, starsza analityczka ds. inwestycji i rynków w Hargreaves Lansdown, również powiedziała, że utrzymują się obawy związane z nadchodzącym spowolnieniem gospodarczym.

„Obawy o inflację prawdopodobnie nie znikną w najbliższym czasie, biorąc pod uwagę, że wnioski o wyższe płace stają się coraz głośniejsze wśród pracowników w różnych sektorach” – powiedziała

Analityk Marko Kolanovic z JPMorgan, byk na amerykańskich akcjach podczas tegorocznej wyprzedaży, oczekuje wzrostu wycen akcji o 7 proc. w tym tygodniu, ponieważ fundusze emerytalne i państwowe fundusze majątkowe zrównoważą swoje portfele.

„Wielkość odbicia indeksów w piątek pozostaje niepokojąca, ponieważ 3-proc. skok na akcjach jest oznaką, że zmienność na rynku pozostaje wysoka, warunki niestabilne, a wzrosty mogą nie trwać długo” – powiedziała Ipek Ozkardeskaya, starsza analityczka w Swissquote.

Najsłabiej w poniedziałek zachowywały się na amerykańskiej giełdzie spółki technologiczne i konsumenckie, które negatywnie odczuwają wzrosty rentowności obligacji skarbowych.

Producenci gier Electronic Arts i Take-Two Interactive straciły po ponad 3 proc.

Sieć handlowa Best Buy zniżkowała również ponad 3 proc.

Po obniżce rekomendacji przez Needham około 4 proc. straciła na wartości Etsy.

Lekko zwyżkowały akcje spółek z sektora paliwowego. W górę szły m.in. Valero, Devon oraz Marathon Oil.

Spirit Airlines spadł 5 proc. po tym, jak zarząd linii lotniczych podał, że zaakceptuje najnowszą ulepszoną ofertę przejęcia od Frontier Group.

Akcje Robinhood rosł o 2,5 proc. Goldman Sachs podniósł rekomendację dla akcji spółki do „neutralnie” z „sprzedaj”.

Coinbase zniżkował o 2,5 proc. po tym, jak Goldman Sachs obniżył rekomendację dla akcji spółki do „sprzedaj” z „neutralnie”.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych rośnie o 4 pb do 3,17 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji rośnie o 4 pb do 3,3 proc.

Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 7 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi, a 10-letnimi wynosi obecnie 148 pb.(PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Paweł Gruza zrezygnował z funkcji w zarządzie KGHM

Paweł Gruza zrezygnował z pełnienia funkcji członka zarządu KGHM Polska Miedź z dniem 9 sierpnia 2022 r. - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie giełdowym.

Soboń: dodatki dla gospodarstw ogrzewających się innym paliwem niż węgiel będą zróżnicowane

Jeśli mamy różne paliwa, to oczywiście musi być zróżnicowanie - mówił wiceminister finansów Artur Soboń, pytany, czy dodatki dla gospodarstw ogrzewających się innym paliwem niż węgiel będą zróżnicowane. Jak dodał, nie ma żadnych przesłanek, by mówić, że czeka Polskę recesja.
- Reklama -

REKLAMA