Wall Street znowu w dół, rozczarowały wyniki banków

Udostępnij

Dow Jones Industrial na zamknięciu spadł o 0,46 proc. i wyniósł 30.603,17 pkt.

S&P 500 na koniec dnia stracił 0,30 proc. i wyniósł 3.790,38 pkt.

Nasdaq Composite wzrósł o 0,03 proc. i zamknął sesję na poziomie 11.251,19 pkt.

„Inwestorzy martwią się o ryzyko spadku EPS na 2023 r. spowodowane wolniejszym wzrostem, wyższymi kosztami kredytu i spadającymi marżami. Na razie brak zmiany w perspektywach dla inflacji i inwazji Rosji w Ukrainie, dlatego nie oczekujemy, że wyniki zmienią ostrożne nastawienie inwestorów” – podali w raporcie stratedzy z BoA Securities.

„Podczas gdy akcje banków wydają się być dyskontowane według średniej historycznej, inwestorzy martwią się o ryzyko spadku EPS na 2023 r. spowodowane wolniejszym wzrostem, wyższymi kosztami kredytu i spadającymi marżami. Na razie brak zmiany w perspektywach dla inflacji i inwazji Rosji w Ukrainie, dlatego nie oczekujemy, że wyniki zmienią ostrożne nastawienie inwestorów” – podali w raporcie stratedzy z BoA Securities.

W USA rozpoczął się sezon publikacji raportów finansowych za II kw. Analitycy szacują stopę wzrostu zysków spółek w II kw. na poziomie 4,3 proc., czyli najniżej od czwartego kwartału 2020 r.

Notowania JPMorgan szły w dół o 3 proc Zysk na akcję banku w II kw. wyniósł 2,76 USD. Oczekiwano 2,94 USD.

Akcje Morgan Stanley spadły o 1 proc. Zysk na akcję spółki w II kw. wyniósł 1,44 USD. Oczekiwano 1,57 USD.

W piątek wyniki za II kwartał podadzą Wells Fargo, Citigroup, UnitedHealth i BlackRock.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 6 pb. do 2,96 proc. Dochodowość 30-letnich obligacji rośnie o 5 pb. do 3,12 proc. Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi -17 pb. Spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi, a 10-letnimi wynosi obecnie 56 pb.

Na rynku ropy kontrakty na WTI na sierpień są wyceniane po 93,72 USD za baryłkę, po spadku o 2,65 proc., wrześniowe futures na Brent idą w dół o 2,26 proc. do 97,33 USD/b. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Udany start rakiety SpaceX z pierwszą indiańską astronautką i rosyjską kosmonautką na pokładzie

Należąca do SpaceX rakieta Falcon 9 wystartowała w środę z centrum kosmicznego NASA na Florydzie w ramach misji Crew-5, która ma dostarczyć na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) czterech astronautów, w tym pierwszą rdzenną Amerykankę oraz rosyjską kosmonautkę.

Technologie mobilne w handlu – wskazówki dla detalistów

Dziś już nikt nie wyobraża sobie handlu bez aplikacji...
- Reklama -

REKLAMA