Warchoł: gratuluję Konradowi Fijołkowi zwycięstwa w wyborach

Zobacz

- Reklama -

W I turze przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek zdobył 55,8 proc. głosów, Ewa Leniart 25,1 proc. głosów, Grzegorz Braun 9,8 proc. głosów, a Marcin Warchoł – 9,3 proc. – wynika z sondażu exit poll przygotowanego przez Instytut Badań Samorządowych.

Oficjalne wyniki wyborów będą znane i przedstawione przez PKW dopiero po policzeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych.

„Dziękuję wszystkim tym, którzy na mnie głosowali” – powiedział Marcin Warchoł po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Zapowiedział, że jako poseł z Rzeszowa jest gotowy na współpracę z Konradem Fijołkiem. Zapowiedział również, że będzie „patrzył na ręce nowemu prezydentowi miasta”. Przekazał, że jest gotowy wpierać mieszkańców miasta, gdy tylko będzie im się działa krzywda.

Zapytany, czy będzie startował w przeszłych wyborach, powiedział, że na razie za wcześnie o tym mówić.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zostały zorganizowane, ponieważ rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc 10 lutego złożył rezygnację po tym, gdy przeszedł COVID-19.

O fotel prezydenta ubiega się czworo kandydatów. Są to: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych zostały przesunięte na niedzielę 13 czerwca. (PAP)

autor: Marcin Kucharzewski

mark/ robs/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -