Warmińsko-mazurskie: trzy osoby zginęły na przejeździe kolejowym, ranny chłopiec trafił do szpitala

Zobacz

- Reklama -

Według policji, w sobotę około godz. 16 kierujący oplem vectra, jadąc drogą gminną nie zachował ostrożności podczas przejeżdżania przez niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod pociąg relacji Białystok – Gdynia. Na miejscu zginął 21-letni kierowca oraz pasażerowie w wieku 43 i 23 lat. Czwarta osoba z tego auta, 11-letni chłopiec był reanimowany.

„Chłopiec został już zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie” – przekazał PAP asp. Rafał Jackowski z warmińsko-mazurskiej policji.

Według zastępcy komendanta kętrzyńskiej straży pożarnej kpt. Kamila Golona, przed przekazaniem załodze śmigłowca chłopiec został zabezpieczony na miejscu przez zespół ratownictwa medycznego. „Dziecko zostało podłączone do respiratora wspomagającego oddychanie” – wyjaśnił.

Pociągiem jechało 55 podróżnych i obsługa, nikomu nic się nie stało. Policja podała, że maszynista był trzeźwy.

„Na przejeździe był ustawiony znak stop, co oznacza, że każdy kierowca powinien się zatrzymać i dopiero – upewniwszy się, że pociąg nie jedzie – przejechać dalej” – przekazał PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. Poinformował również, że w związku z wypadkiem w Martianach Przewozy Regionalne i PKP Intercity wprowadziły komunikację zastępczą.

Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Okoliczności tragicznego zdarzenia będzie ustalała komisja kolejowa.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -