Warszawa: MZA testują nowy autobus elektryczny

Udostępnij

We flocie miejskiego przewoźnika jeżdżą już elektryczne solarisy, ale ten model jest inny.

“Autobus posiada przede wszystkim silnik centralny, pantograf przesunięty na drugą oś, większą baterię – 200kWh oraz w pełni elektryczne ogrzewanie” – wyjaśniły Miejskie Zakłady Autobusowe.

W grudniu 2021 roku MZA miały w parku taborowym 1 385 autobusów, w tym 260 elektrycznych, 235 gazowych i cztery hybrydowe. Dziś największy warszawski operator autobusowy posiada 24 ładowarki pantografowe o dużej mocy na krańcach: Chomiczówka, Esperanto, Konwiktorska, Nowodwory, Spartańska, Szczęśliwice i Wilanów oraz w zajezdniach przy Ostrobramskiej, Stalowej, Włościańskiej i Woronicza.

Pozwalają one w ciągu 20 minut postoju naładować baterie do około połowy pojemności. MZA mają też 160 stanowisk ładowania wtyczkowego, które służą do wolnego ładowania podczas dłuższej przerwy w zajezdni.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Naukowcy przypominają o smogu. “To tak, jakbyśmy weszli do komina”

Wysokie stężenie pyłów PM10 i PM2,5 najbardziej szkodzi dzieciom z tego względu, że mają najkrótszy odcinek dróg oddechowych, gdzie odbywa się proces oczyszczania powietrza oddechowego - powiedziała PAP alergolog lek. Ewa Trębas-Pietraś. Ze względu na aurę, w Polsce zaczyna się sezon grzewczy.

Czy mieszkania tanieją?

Rekordowa wrześniowa inflacja 17,2% powoduje, że mieszkania kupowane na...
- Reklama -

REKLAMA