Warszawa: od poniedziałku zmiany w kursowaniu pociągów w związku z remontem Dworca Zachodniego

Udostępnij

Z poważnymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie podróżujący koleją. W związku z zaplanowanymi robotami związanymi są z podłączaniem nowych urządzeń do systemu sterowania ruchem kolejowym ograniczony zostanie ruch pociągów na Dworcu Zachodnim.

Część pociągów pojedzie zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska. Część połączeń będzie skróconych lub odwołanych.

“W terminie od 22 sierpnia do 3 września liczba kursujących pociągów na obu liniach zostanie zmniejszona, a czas ich przejazdu ulegnie wydłużeniu” – poinformowały Koleje Mazowieckie.

Na linii R1 część pociągów Kolei Mazowieckich kursujących do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana albo będzie kursowała do/z stacji Warszawa Gdańska. Ponadto na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA).

Na linii R3 nie będą kursowały pociągi do/z Błonia, a liczba pociągów w relacji do/z Sochaczewa zostanie zmniejszona. Ponadto część z nich będzie dojeżdżać na dworzec Warszawa Gdańska.

“Zakres utrudnień powoduje, że w godzinach szczytu pociągi SKM linii S1 do i z Pruszkowa w większości nie będą kursowały (trasa zostanie skrócona do odcinka Otwock – Warszawa Wschodnia)” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

W związku z tymi utrudnieniami zostanie wprowadzone dodatkowe wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM. Wszystkie rodzaje biletów KM honorowane będą w środkach transportu miejskiego na odcinkach niżej wymienionych linii: 517, 716, 717, 817 – na całej trasie, 127 – PKP Włochy – Centrum, 713 – od przystanku Sanktuarium do Cmentarz Wolski, 194 – na całej trasie, tramwaje na ciągu Cmentarz Wolski – Wolska – Okopowa – Towarowa Aleje Jerozolimskie – Centrum, metra M1 na odcinku Dworzec Gdański – Metro Centrum.

Jednocześnie wszystkie bilety ZTM ważne w pociągach SKM, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, honorowane będą na całej trasie obsługiwanej przez autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej (ZKA) uruchamianej przez KM.

Pasażerowie z biletami “kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 23.08. godz. 06.55, a posiadacze biletów zakodowanych na karcie miejskiej muszą je uprzednio aktywować.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

PKN Orlen i PKO BP zawarły transakcję swapu przychodu całkowitego

PKN Orlen zawarł z PKO BP transakcję swapu przychodu całkowitego (Total Return Swap), w odniesieniu do której instrumentem bazowym będzie 14.161.080 akcji spółki. Akcje te zostały nabyte przez PKO BP od Skarbu Państwa - podały spółki w komunikatach.

Kryzys żywnościowy dotknie kilkadziesiąt krajów

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Kristalina Georgiewa poinformowała w poniedziałek, że 48 państw odczuje konsekwencje globalnego kryzysu żywnościowego, a w krajach arabskich 41 mln ludzi jest narażonych na głód.
- Reklama -

REKLAMA