Warszawa: ósmy akt oskarżenia przeciwko „Babci Kasi”

Zobacz

- Reklama -

Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ skierowała do śródmiejskiego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Katarzynie A., znanej aktywistce posługującej się pseudonimem „Babcia Kasia”. Do zdarzenia, w związku z którym oskarżona ma odpowiedzieć przed sądem, doszło 31 marca br. przy Placu Powstańców Warszawy. Prokuratura zarzuciła „Babci Kasi” popełnienie sześciu czynów karalnych.

Katarzyna A. miała znieważyć trzech funkcjonariuszy policji w związku z podejmowaną wobec niej interwencją. Z treści zarzucanych jej czynów wynika, że dokonała ich „publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku publicznego”. Kolejne trzy przestępstwa to naruszenie nietykalności cielesnej tych policjantów. Jednego z nich miała uderzyć torebką w plecy, innego kopać, a kolejnego uderzać pięściami w klatkę piersiową.

Jest to już ósmy akt oskarżenia przeciwko „Babci Kasi” skierowany do sądu w tym roku. Wcześniej prokuratura oskarżała ją m.in. o szarpanie mundurowych, kopanie, plucie, odpychanie, uderzanie flagą i znieważanie ich podczas wykonywania obowiązków służbowych. (PAP)

autorka: Hanna Dobrowolska

hd/ lena/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -