Wartość bitcoina wzrosła do ponad 50 tys. dolarów za token

- Reklama -

Największa cyfrowa waluta świata – bitcoin – w poniedziałek rano na rynkach azjatyckich osiągnęła wycenę 50 tys. 440 dol. za token – podał Bloomberg. To najwyższa wycena tej kryptowaluty od kwietnia, kiedy wartość bitcoina osiągnęła prawie 65 tys. dol. za token.

Agencja przypomniała, że wartość 50 tys. dol. ostatni raz bitcoin miał w połowie maja, później jednak wycena tej kryptowaluty spadła do poziomu poniżej 30 tys. dol. za token.

Od połowy lipca wycena bitcoina systematycznie wzrastała, podobnie jak wartość tokenów innych walut cyfrowych – w ciągu minionych dwóch dni wartość kryptowaluty ethereum dla przykładu wzrosła o 1,2 proc., do poziomu 3,279 tys. dol.

Według serwisu internetowego stacji telewizyjnej CNBC News przyczyną spadku wyceny bitcoina na wiosnę tego roku były przede wszystkim działania władz ChRL, które zakazały generowania nowych tokenów w kraju. Duże ośrodki „kopiące” bitcoiny w Chinach musiały zatem przenieść się poza granice tego państwa – wspomniał serwis.

W jego ocenie dla wzrostu ceny bitcoina w ostatnim czasie kluczowe były dwa czynniki – ogłoszenie zakupu kryptowalut wartych 500 mln dol. przez giełdę kryptowalutową Coinbase z przeznaczeniem 10 proc. tokenów na portfolio, a także decyzja firmy obsługującej płatności cyfrowe PayPal o uruchomieniu w Wielkiej Brytanii usługi portfela kryptowalutowego.

Bitcoin to cyfrowa waluta, która powstała w 2009 r., która nie wymaga centralnego emitenta ani zarządzania. Transakcje, które odbywają się bez pośredników, autoryzowane są za pomocą prywatnych kluczy kryptograficznych. (PAP)

mfr/ amac/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -