Watykan: papież kontynuuje kurację i stopniowo wraca do pracy

- Reklama -

W komunikacie wydanym w południe dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał, że piątek minął spokojnie, a „przebieg kliniczny” jest zgodny z oczekiwaniami.

Dodał, że wyniki badań krwi są zadowalające, a papież kontynuuje przepisaną kurację.

Franciszek „stopniowo wznawia pracę i kontynuuje spacery po korytarzu apartamentu” – ogłosił watykański rzecznik.

W piątek po południu, ogłosił, papież odprawił mszę w małej prywatnej kaplicy, a wieczorem zjadł kolację z osobami opiekującymi się nim w tych dniach.

„Ojciec Święty, doświadczając osobiście ludzkiego oddania personelu medycznego, pod którego jest opieką, kieruje swe myśli szczególnie do tych, którzy z troską i współczuciem wybierają oblicze cierpienia, angażując się w osobistą relację z chorymi, przede wszystkim z najsłabszymi i najbardziej bezbronnymi” – zaznaczył Watykan w komunikacie.

W niedzielę papież Franciszek odmówi południową modlitwę Anioł Pański z kliniki Gemelli, prawdopodobnie z balkonu na 10. piętrze budynku, gdzie znajduje się jego pokój.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -