Watykan: papież odmówi w niedzielę modlitwę Anioł Pański w klinice Gemelli

- Reklama -

Na 10. piętrze szpitala znajduje się pokój papieża; ten sam, w którym siedem razy przebywał św. Jan Paweł II. Stamtąd zwracał się też do wiernych.

W wydanym komunikacie dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał, że Franciszek spędził spokojny dzień, a kuracja kliniczna przebiega normalnie.

Jak dodał rzecznik, papież regularnie się odżywia i przechodzi zaplanowaną kurację. „Spacerował po korytarzu i wznowił pracę oraz lekturę tekstów” – poinformował Bruni.

Podkreślił następnie, że w czwartek po południu Franciszek odprawił mszę w kaplicy prywatnego apartamentu w szpitalu, w której uczestniczyły opiekujące się nim osoby. Zaznaczył też, że po lekkim „epizodzie gorączkowym” temperatura u papieża wróciła do normy.

„Ojciec Święty dziękuje za liczne wiadomości ze słowami serdeczności i bliskości, które codziennie otrzymuje i prosi, by dalej modlić się za niego” – oświadczył dyrektor biura prasowego Watykanu.

Nadal nie wiadomo, kiedy Franciszek opuści klinikę Gemelli.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -