Watykan: papież zabrania odprawiania mszy przedsoborowych w parafiach

Udostępnij

Decyzja papieża i wprowadzone zmiany zostały zawarte w dokumencie w formie Motu proprio “Traditionis Custodes” w sprawie liturgii rzymskiej sprzed reformy z 1970 roku. Publikacji tej towarzyszy też list Franciszka do biskupów na całym świecie.

Dyspozycje w sprawie mszy przedsoborowych będą wydawać biskupi.

Franciszek dodał, że intencje duszpasterskie jego poprzedników, wyrażające “pragnienie jedności” zostały “poważnie naruszone”. (PAP)

sw/ ap/

Źródło:PAP

Zobacz

Sondaż IBRiS dla “Rz”: Odnawialne źródła lepsze niż węgiel

Blisko 80 proc. ankietowanych uważa, że w obliczu kryzysu energetycznego Polska powinna rozwijać odnawialne źródła energii (farmy wiatrowe i słoneczne, elektrownie wodne) - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" w ostatnich dniach lipca.

“FT”: Po raz pierwszy w historii na świecie żyje więcej osób powyżej 65. roku życia niż poniżej 5.

Po raz pierwszy w historii na świecie żyje więcej osób powyżej 65. roku życia niż poniżej 5., a w wielu krajach, w tym w Wielkiej Brytanii, większości państw europejskich i w Japonii jest więcej emerytów niż dzieci - pisze w artykule dla brytyjskiego dziennika "Financial Times" Ian Goldin, profesor zajmujący się zjawiskami globalizacji i rozwoju ludzkości na Uniwersytecie Oksfordzkim.
- Reklama -

REKLAMA