Watykan potwierdza: papież jeszcze kilka dni pozostanie w szpitalu

Zobacz

- Reklama -

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni w wydanym komunikacie poinformował, że papież spokojnie spędził niedzielę i zakończył kurację pooperacyjną.

„By zoptymalizować terapię medyczną i rehabilitację Ojciec Święty pozostanie w szpitalu jeszcze kilka dni” – dodał watykański rzecznik.

Jak poinformował, w niedzielę przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Franciszek spotkał się z grupą dzieci z oddziału onkologii i ich rodzinami. Potem kilka z tych osób towarzyszyło papieżowi na balkonie na 10. piętrze szpitala, z którego zwrócił się do wiernych.

Następnie Franciszek pozdrowił pacjentów przebywających na 10. piętrze, a także personel lekarski i pielęgniarski- dodał Bruni.

Po południu, jak napisano w komunikacie, papież odprawił mszę w prywatnej kaplicy, w której uczestniczyły opiekujące się nim osoby.

Bruni oświadczył też odnosząc się do zwycięstwa piłkarzy Argentyny w turnieju Copa America i Włoch w Mistrzostwach Europy, że „podzielając radość z osobami z jego otoczenia” Franciszek „położył nacisk na znaczenie sportu i jego wartości oraz sportowej umiejętności akceptowania każdego wyniku, także porażki”.

Przytoczył słowa papieża: „Tylko w ten sposób, w obliczu trudności życiowych, można zawsze stanąć do gry walcząc bez poddawania się, z nadzieją i ufnością”.

Z Watykanu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -