Watykan: synodalna rewolucja papieża Franciszka

- Reklama -

„Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” – to temat XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Przedstawiony plan obejmuje trzy fazy między październikiem tego roku a październikiem 2023: lokalną, czyli diecezjalną, kontynentalną i końcową Kościoła powszechnego w Watykanie.

Papież postanowił, że synod nie będzie jednym wydarzeniem, ale procesem obejmującym Lud Boży, kolegium biskupów i Biskupa Rzymu, „każdego według swej funkcji” – zaznaczono.

Położono nacisk na to, że podział procesu synodalnego na różne fazy sprawi, że możliwe będzie „realne wysłuchanie Ludu Bożego i zagwarantowanie udziału wszystkich”.

Jak zaznaczył Watykan, “pełnia procesu synodalnego może naprawdę istnieć tylko wtedy, jeśli zaangażowane są lokalne Kościoły”. To będzie pierwszy “zdecentralizowany synod” – zauważają watykaniści. (PAP)

sw/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -