We wtorek wieczorem amerykańska ropa tanieje o 1,5 proc.

Udostępnij

Na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku ropa West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień kosztuje 95 dolarów za baryłkę, po zniżce o 1,5 proc. Kontrakty październikowe są wyceniane na 93 dolary, o 1,3 proc. mniej.

Na giełdzie ICE w Londynie ropa Brent w dostawach na wrzesień kosztuje 104 dolary za baryłkę, po spadku o 0,7 proc. Za kontrakty październikowe płaci się 100 dolarów, o 0,6 proc. mniej.

W dniu napaści Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., baryłka Brent kosztowała 99 dol., a WTI wyceniana była na 92,8 dol. W kulminacyjnym momencie wzrostów ceny ropy naftowej dochodziły w USA do 130 dolarów za baryłkę, a w Europie były bliskie 140 dol. za baryłkę. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Podatek od zysków nadzwyczajnych będzie odroczony?

Warto rozważyć możliwość odroczenia zapłaty daniny od zysków nadmiarowych przez spółki energetyczne i gazowe ze względu na ich bardzo trudną sytuację płynnościową - napisano w założeniach do projektu ustawy o nowej 50-proc. daninie od zysków nadzwyczajnych. Raport cytuje DGP na Twitterze.

MF podniesie oprocentowanie obligacji oszczędnościowych

Oprocentowanie skarbowych obligacji oszczędnościowych o terminie zapadalności powyżej 3 miesięcy zostanie podniesione od października - poinformowało w poniedziałkowym komunikacie Ministerstwo Finansów.
- Reklama -

REKLAMA