Węgry: gwałtowne burze w całym kraju, zginęła kobieta porwana przez wodę

PAP
PAP 2 min czytania

W wiosce Totvazsony niedaleko Balatonu 66-letnia kobieta próbowała wraz z mężem oczyścić filar mostu znajdujący się na krańcu ich ogródka z odpadków naniesionych przez wezbrany nurt, ale pośliznęła się i przez około 70 metrów niósł ją prąd wody. Została wyciągnięta przez służby ratunkowe, ale nie udało się jej ocucić – podała policja komitatu Veszprem.

W Budapeszcie straż pożarna interweniowała ponad 350 razy. Rzecznik służb ratunkowych Imre Doka powiedział, że strażacy byli z powodu ogromnej ilości opadów wzywani do wszystkich dzielnic. W niektórych miejscach stolicy spadł grad. Portal Index.hu zamieścił zdjęcie zejścia do metra, na którym schody wyglądały jak stopnie wodospadu, oraz fotografię ulicy zasypanej gradem jak po opadach śniegu.

W wiosce Ravazd w komitacie Gyoer-Moson-Sopron na północnym zachodzie kraju piorun uderzył w dom rodzinny o powierzchni ok. 100 m kw. Dach się nie zapalił, ale rozżarzył się na powierzchni ok. 10 m kw. i został ugaszony przez strażaków.

Wicher dochodzący do 90 km/h łamał drzewa między innymi w okolicach Balatonu. Służby ratunkowe były też wzywane w wielu innych miejscach kraju.

Burza spowodowała zakłócenia w transporcie. Droga krajowa nr 10 na północy Węgier została zalana błotem i odpadkami naniesionymi przez wodę, w związku z czym zamknięto jej odcinek między miejscowościami Ueroem i Solymar.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kar/

- Reklama -

Robert Rogalski Business Developmenet Managerem Dell Technologies w TD Synnex

TD SYNNEX poinformował dziś o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – Dell Technologies Robertowi Rogalskiemu, posiadającemu 26-letnie doświadczenie w branży

3 min czytania

TikTok nie dla polskich polityków, a Huawei straszy doradców premiera sądem

Całe dwa lata kadencji obecnego składu Rady ds. Cyfryzacji nie przyniosły takich rewelacji, jak ostatnie jej posiedzenie. Rada po raz

3 min czytania

Polska scena fintechowa: Odkrywając potencjał współpracy międzynarodowej

Fundacja FinTech Poland opublikowała raport „How to do fintech in Poland”, który jest przewodnikiem dla inwestorów zagranicznych zainteresowanych fintechem w

4 min czytania