- Reklama -

Wenezuela: lider opozycji Guaido ma koronawirusa

Zobacz

- Reklama -

Guaido powiadomił na swoim koncie na Twitterze, że przebywa w izolacji sanitarnej i wyraził zaniepokojenie liczbą zakażeń w kraju. „Chcę wyrazić moją solidarność z tysiącami Wenezuelczyków cierpiących podczas pandemii koronawirusa – napisał. – Dziś każdy z nas ma krewnego lub znajomego dotkniętego przez Covid-19”.

Kilkadziesiąt państw poparło Guaido jako tymczasowego prezydenta Wenezueli po reelekcji Nicolasa Maduro w 2018 roku w wyborach, które zachodnie rządy nazwały fikcją.

Guaido zaznaczył, że kwestia dostarczenia do Wenezueli szczepionek przeciwko Covid-19 jest pilna.

Wenezuela otrzymała 700 tys. szczepionek, z czego 500 tys. dawek zostało przekazanych przez chińską firmę Sinopharm, a pozostałe 200 tys. to rosyjski preparat Sputnik V. Liderzy opozycji osobno negocjują zakup szczepionek za pośrednictwem programu COVAX, mającego zapewnić dostęp do tych produktów dla mniej rozwiniętych państw.

Oficjalne dane z soboty wskazują, że od wybuchu pandemii w Wenezueli zdiagnozowano 155 663 przypadki zakażenia koronawirusem; 1 555 osób z Covid-19 zmarło. Krytycy rządu twierdzą, że rzeczywista liczba jest prawdopodobnie wyższa – w kraju przeprowadza się bowiem zbyt mało testów na obecność koronawirusa. (PAP)

cyk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -