Wiącek: zaczynam pracę jako RPO

- Reklama -

Wiącek po złożeniu ślubowania wyraził uznanie dla parlamentarzystów za to, że „potrafili się wnieść ponad podziały polityczne i zapewnili ciągłość funkcjonowania urzędu RPO”. „Zaszczytem jest dla mnie to, że to porozumienie się skoncentrowało wokół mojej osoby” – powiedział dziennikarzom w Sejmie.

„Zaczynam pracę” – oświadczył RPO. Wśród swoich pierwszych planowanych działań wspomniał przygotowanie raportu dotyczącego problemów, jakie obnażyła pandemia.

Jak wyjaśnił, chce przygotować wykaz rzeczy, które należy zmienić w prawie i w praktyce. „Tak, abym miał materiał do tego, żeby się spotkać z odpowiednimi organami władzy publicznej po to, aby podyskutować o rozwiązaniach obowiązujących w trakcie pandemii, o problemach, których można by i można będzie uniknąć, jeśli nie daj Boże dojdzie do kolejnej fali pandemii” – powiedział RPO. (PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Mateusz Mikowski

agzi/ mm/ lena/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -