- Reklama -

Wiceminister Kornecka: na programy mieszkaniowe przeznaczymy dodatkowe 5 mld zł

Zobacz

- Reklama -

„Dodatkowe 5 mld zł zostanie przeznaczone na mieszkania o umiarkowanym czynszu, czyli tak zwane Społeczne Budownictwo Czynszowe, czyli to co realizujemy w ramach programu SIM-ów” – powiedziała wiceminister Kornecka.

Dodała, że z puli dodatkowych 5 mld zł na wsparcie mogą liczyć również mieszkania komunalne.

„Nie będą to mieszkania, które będą wynajmowane w cenach rynkowych, tylko będą to tanie mieszkania na wynajem głównie w modelu SIM, czyli z opcją dojścia do własności” – podkreśliła.

Wiceminister oceniła, że zwiększenie środków na programy mieszkaniowe należy uznać za krok zmierzający w dobrym kierunku, ponieważ resort rozwoju, pracy i technologii dostrzega, że gminy bardzo chętnie zgłaszają się po środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Wiceminister poinformowała, że rozwój mieszkalnictwa w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych nabiera rozpędu w całym kraju przy aktualnym limicie wydatków na poziomie około 1,5 mld zł w Rządowym Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Funduszu Dopłat.

Kornecka powiedziała, że rząd będzie zabiegał, aby budowę 75 tys. dodatkowych mieszkań sfinansować w ramach KPO. Gdyby natomiast okazało się, że nie udałoby się dojść do porozumienia z Komisją Europejską w tej sprawie, to takie środki zostaną wygospodarowane w budżecie krajowym – dodała.(PAP)

pif/ mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -