Wiceszef KE: odcięcie dostaw gazu przez Rosję uderzyło w 12 państw UE

Udostępnij

Timmermans dodał, że dziesięć spośród nich wystosowało “wczesne ostrzeżenie” dotyczące dostaw gazu – pierwszy z trzech poziomów oceny ryzyka ujętych w unijnej strategii bezpieczeństwa energetycznego.

Wśród dotkniętych ograniczeniami rosyjskich dostaw państw znalazły się m.in. Polska, Francja, Włochy, Holandia i Finlandia.

Kraje członkowskie UE są zobowiązane do posiadania planów podzielonych na trzy poziomy ryzyka określających zagrożenie w przerwaniu dostaw energii. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Mocne wzrosty na Wall Street, to był udany tydzień na giełdach

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów, dla których udany był cały tydzień po długim okresie spadków. Dow Jones zyskał ponad 800 punktów. Analitycy wskazują, że na rynku do głosu doszli inwestorzy zachęceni niższymi wycenami spółek.

MFiPR: wspieramy Ukrainę w budowaniu efektywnej i sprawnej polityki rozwoju regionalnego

Polska wspiera Ukrainę w budowaniu polityki rozwoju regionalnego – zapewniła w środę na Światowym Forum Miejskim w Katowicach wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dotychczasowe wsparcie zostanie dostosowane do potrzeb odbudowy kraju.
- Reklama -