Wiceszef MRPiT: w lipcu możliwy wzrost produkcji budowlanej o ok. 11,8 proc. rdr

Zobacz

- Reklama -

Jak podał w środę Główny Urząd Statystyczny, produkcja budowlano-montażowa w czerwcu 2021 r. wzrosła o 4,4 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem zwiększyła się o 12,2 proc. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes spodziewali się wzrostu produkcji budowlano-montażowej w czerwcu rdr o 7,1 proc., a w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrostu o 16,4 proc.

Według wiceministra rozwoju pracy i technologii „pozytywnie zaskoczyła kategoria robót specjalistycznych”. „W porównaniu do czerwca ub. r. omawiany wskaźnik wzrósł aż o 18,3 proc.” – wskazał Tomanek w komentarzu do środowych danych GUS.

W środę GUS podał też, że liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w czerwcu 2021 r. wzrosła o 37,2 proc. rdr, a mdm spadła o 10,9 proc.

Resort rozwoju zauważył, że w pierwszym półroczu 2021 r. oddano do użytkowania 105,4 tys. mieszkań, tj. o 8,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub.r. W tym okresie inwestorzy indywidualni przekazali do eksploatacji o 30 proc. więcej mieszkań niż rok temu – zaznaczono.

„W ocenie MRPiT w lipcu produkcja budowlana wzrośnie o ok. 11,8 proc. rdr” – prognozuje Tomanek. Dodał, że spodziewana jest poprawa wyników podmiotów zajmujących się budową obiektów inżynierii lądowej. „Wysoka dynamika robót specjalistycznych powinna utrzymać się do końca roku” – ocenił. (PAP)

autorka: Magdalena Jarco

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -